terapia par i małżeństw Warszawa

Pomoc dla rodzin

Dla kogo jest terapia rodzinna

Terapia rodzinna Warszawa z pewnością okaże się bardzo pomocna rodzinom, które nie potrafią samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami. Na terapię rodzin nie musi uczęszczać cała rodzina. Jeśli tylko jeden jej członek czuje potrzebę rozmowy ze specjalistą rodzinnym, to i tak może to zrobić.  Terapia rodzinna już po pierwszych wizytach wprowadza pozytywne zmiany w rodzinie i poprawia ich kontakty między sobą.

Najczęstsze przyczyny wizyt u terapeuty rodzinnego w Warszawie

Cała rodzina może z powodzeniem korzystać z terapii dla rodzin. Najczęściej trafiają na nią rodzice, którzy nie radzą sobie ze swoim nastoletnim dzieckiem. Bardzo często z terapii korzystają rodziny, w których codzienne kłótnie między jej członkami są czymś normalnym. Terapia rodzin rozpoczyna się, ponieważ chcą oni się zmienić i poprawić stosunki między sobą. Każda rodzina jest inna, posiada inne problemy.

Charakterystyka rodziny

Rodziny posiadają swoje unikalne kody porozumiewawcze, systemy wartości, a także przekonania. To dzięki nim w rodzinie utrzymuje się równowaga. Istnieją takie sytuacje, przez które w kręgu rodzinnym zachodzą zmiany. Wpływa to na funkcjonowanie rodziny. Jeśli członkowie rodziny potrafią zaakceptować zmiany, to sami radzą sobie z problemami. Jeśli jednak kurczowo trzymają się starych zasad, to pomoże tylko terapia rodzin.

Terapia rodzinna i jej przebieg.

Każdy terapeuta rodzinny w nieco inny sposób prowadzi terapie rodzin. Stosuje takie metody, które przez lata pracy okazały się najbardziej skuteczne i pomocne. Terapia rodzin polega na tym, że rodziny wraz z terapeutą pracują nad rozwiązaniem zgłoszonego problemu. Dodatkowo, dużo czasu poświęca się na poprawę komunikacji wewnątrz rodziny i utrwaleniu dobrych relacji. Hierarchia w rodzinie jest bardzo ważna, jej członkowie powinni mieć jasno określone role w rodzinie.

W Warszawskim Centrum Psychoterapii – terapia nastroje. Psychoterapeuta zawsze dba o to, by przebieg i metody były dopasowane do specyfiki systemu rodzinnego.