Terapia uzależnień

terapia uzależnień warszawa

Terapia uzależnień od alkoholu i narkotyków

Psychoterapia osób uzależnionych w Warszawie

Terapia uzależnień to wielu specjalistów zajmujących się się pomocą osobom, które mają problemy z alkoholem, narkotykami czy hazardem. Nie oznacza to, że osoba ta musi mieć bardzo poważny problem. Terapia uzależnień jest przeznaczona także dla osób, które piją często alkohol, lub biorą narkotyki, jednak nie w dużych ilościach. Na przykład po to, żeby się uspokoić. Jeśli problem ten będzie zamiatany pod dywan, to po pewnym czasie rozwinie się do pełnego alkoholizmu.

Terapia uzależnień oparta na relacjach

Wielu terapeutów uzależnień stara się pomóc w pracy nad uzależnieniem w taki sposób, że opierają swoją terapię na relacji pacjenta z jego rodziną, bliskimi. W ten sposób budują motywację do walki z uzależnieniem i chęć zmiany. Wielu pacjentów przyznało, że bardzo im pomógł psychoterapeuta uzależnień. Warszawa jest dużym miastem, w którym bez trudu każda osoba, która potrzebuje pomocy, ją odnajdzie. Warto spróbować w naszym Gabinecie Terapia Nastroje.

Terapia uzależnień a motywacja

Aby osoba uzależniona pokonała nałóg, musi robić to w imię czegoś. Musi mieć jasno określoną motywację, dlaczego to robi. Dlatego jednym z najważniejszych zadań jest sprawienie, żeby pacjent sam doszedł do wniosku, że uzależnienie jest chorobą, którą należy pokonać. Możliwa jest także pomoc po przez terapię uzależnień grupową, gdzie określona ilość ludzi zbiera się na spotkania. Uczestniczy w nich oczywiście, także terapeuta uzależnień.W Terapia Nastroje Warszawa możesz znaleźć takie grupy wsparcia i rozpocząć terapię grupową uzależnień.

Uświadomienie sobie problemu uzależnienia , czy nadużywania

To właśnie uświadomienie sobie przez pacjenta, że ma problem, jest kluczowe. Jeśli przez większość czasu, w którym zmagał się z alkoholizmem cały czas mówiono, że to alkoholik itd. to osoba ta najczęściej się broniła i okłamywała sama siebie. Twierdziła, że wszystko jest w porządku, że to jest normalne. Problem ten nie odnosi się jedynie do alkoholizmu, lecz także do szeregu innych chorób. Dlatego uświadomienie sobie problemu jest kluczowe.